seksiyonel kapılar

ENDÜSTRİYEL SEKSİYONEL KAPILAR

Endüstriyel seksiyonel kapılar; Fabrika kapıları, depo kapıları, imalathane kapıları, hangar kapıları vb. gibi endüstriyel ve sanayi ağırlıklı çalışmaların yapıldığı binalarda otomatik kapı sistemleri olarak sıklıkla kullanılır. Dikey yönlü çalışma prensibi ve yataklama kullanım çeşitliliği (Standart, giyotin, highlift vs.) sebebiyle endüstriyel yapıların iç mekanlarında kullanım alanını açısından avantajlar sağlamaktadır. Endüstriyel kapılar panellerden imal edilmiş ürünler olması nedeniyle hem sıcak hemde soğuk iklimler açısından yüksek düzeyde izolasyon avantajı sağlamaktadır.

Otomatik kapı sistemleri sınıfından olan endüstriyel kapı sistemlerinden folder (akordiyon) tip seksiyonel kapı sistemleri özellikle hangar ve uçak depoları gibi geniş metrajlı yapı girişlerinde yoğun olarak kullanılmakla beraber, iç mekânda büyük ölçüye sahip fakat tavan detayı yeterli olmayan girişlerinin kapatılması açısından en uygun çözüm olarak sunulmaktadır.

Endüstriyel seksiyonel kapılar, çeşitli pencere sistemi uygulanabilmesi, kapı üzerinde veya harici personel kapısı uygulanabilmesi gibi avantajlarının yanısıra istenilen tüm ral kodlarında boyanabilerek dış cephelere uyum sağlar ve mimari açıdan da estetik görünüm sağlayabilmektedir. Sağlam yapısı sayesinde darbelere karşı mukavemetli olup , darbe gören parçaların değiştirilebilmesi ile devamlı olarak çalışması sağlanabilmektedir. Yedek parça ve aksesuarları ile de desteklenen seksiyonel kapılar, hızlı servis ve montaj hizmeti ile konforlu ve basit kullanım sağlamaktadır.

Kullanım sıklığı baz alınarak yay ömrü uzun olan torsiyon yayları kullanılması ile uzun ömürlü ve daha sağlam bir yapı kazandırılabilen seksiyonel kapılar, Pnomatik emniyet sistemi ile kapı kapanma esnasında altında herhangi bir yük ya da personel bulunması esnasında kapanma işlemini durdurarak iş sağlığı ve güvenliği bakımından emniyet sağlamaktadır. Bunun yanısıra emniyet fotoselleri ve zemine uygulanan loop dedektör (metal kütle dedektörü) otomasyonları ile de güvenlik sağlanabilmektedir.

Seksiyonel kapı açma ve kapama işlemleri genel olarak buton kontrol ile kullanılmasının yanısıra, uzaktan kumanda veya radarlı giriş seçenekleri ile de kablosuz ve temassız olarak da açma – kapama sağlanabilmektedir.
İstanbul seksiyonel kapı ve endüstriyel kapı sistemleri bakımından uluslararası alanda hizmet verdiğimiz Endüstriyel otomatik kapı sistemleri fiyatları için iletişime geçebilir ve uzman personellerimiz eşliğinde ücretsiz keşif hizmeti ile uygun fiyat teklifleri alabilirsiniz.


Yataklama çeşitleri :

Panel Çeşitleri :

ENDÜSTRİYEL SARMAL ÇELİK KEPENKLER

Endüstriyel çelik kepenk sistemi, kullanım bölgesi ve ölçülerine göre ebatları değişen kullanılan galvaniz ve paslanmaz çelikler, yine kullanılacak alana özel hazırladığımız çalışmalar ile projelerinize özel olarak üretilmektedir. Galvaniz çelik saclardan oluşan lameller, ebat ve kullanım sıklığına göre et kalınlığı değişiklik göstermektedir. Fırın boya uygulaması ile tüm ral kodlarında üretilebilen lameller, mimari açıdan da dış cephe sistemlerine de uyum sağlamaktadır.

İthal ve yerli motor seçenekleri ile otomasyonları tamamlanan çelik kepenkler, kullanım sıklığı ve uygulanacak alanın ölçüleri baz alınarak uygun motor tercihi yapılmaktadır. Dikme adı verilen yan kanallar veya raylar, uygulama esnasında gerekli boşluklar ayarlaması yapılarak sürtünmeler engellenir ve uzun ömürlü kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Uzaktan kumanda ve buton kontrol sistemleri ile çalışabilmesinin yanı sıra; radar ve diğer geçiş sistemleri ile de kontrol edilebilmektedir. Endüstriyel ve ticari projelerde kullanılan kepenk sistemlerinde kullanılan motorlar kaliteli, uzun ömürlü ve bakım gereksinimi olmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kaliteli ve dayanıklı galvaniz kepenk sistemlerimiz ile, kullanım güvenliğinizi en üst düzeyde tutmak için en son teknoloji ile kullanan ROLL – FORM makineleri ile üretilmiştir.
İstanbul endüstriyel çelik kepenk ve endüstriyel çelik kepenk sistemleri bakımından uluslararası alanda hizmet verdiğimiz Endüstriyel otomatik kapı sistemleri fiyatları için iletişime geçebilir ve uzman personellerimiz eşliğinde ücretsiz keşif hizmeti ile uygun fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Galvaniz Kepenk Teknik Özellikler:

  • Galvaniz çelik kepenk lamelleri 77 – 100 mm ölçüleri içerisinde ve 0.80-1.50 mm et kalınlığında, birinci kalitede imal edilmiş galvaniz çelik profillerden oluşmaktadır.
  • Dikme profilleri ise 2.00mm. et kalınlığında ve galvaniz çelikten üretilmiştir.
  • Dikmelerde kullanılmış olan kauçuk fitil, metaller arasındaki sürtünmeyi engelleyerek aşınmayı engeller, hem ses hem de kısmi ısı izolasyonu sağlamaktadır.
  • Patlayıcı ve parlayıcı maddelere karşı azami direnç gösterirler.
  • Kullanılan kumandalardaki yüksek radyo frekansı sistemlerimiz uzaktan kumanda imkânı vermektedir, böylelikle merkezi kontrol sistemi için ekstra kablo tesisatı ihtiyacı gerektirmez.
  • Akıllı motor sistemi ile, hassas engel algılayacıları ile herhangi bir cisim algılaması durumunda gerek kepenk gerekse sıkışmış olan nesneler zarar görmeden otomatikman durmaktadır.
  • Enerji kesintisi durumlarında manüel olarak kullanmaya imkan veren İthal menşeli yüksek kaliteli motorlar, hem uzaktan kumanda hemde buton kontrol ünitesi vasıtasıyla kumanda edilebilmektedir.

ProDoor LC TELESKOPİK HANGAR KAPILARI

Metal Karkas Aksamı

ProDoor Teleskopik Hangar Kapısı karkas aksamı;  çelik profillerden üretilmiş olup ,  elektrostatik boya ile boyanmış olmalıdır. Taşınabilir ve bölünebilir bir yapıda olmalı, bu şekilde montaj bölgesine nakli ve montaj uygulanmasında kolaylık sağlanmalıdır. Kapı Teleskopik yapıya uygun surette çalışabilmeli, Conta sistemleriyle sızdırmazlık özelliği sağlanmalıdır. Teleskopik kapı kanatları, Rüzgar dayanım hesabına uygun olarak tasarlanmalı, firmamız  tarafından projelendirilmeli vede statik mukavemet dokümanıyla birlikte müşterinin onayına sunulmalıdır.

ProDoor Teleskopik Hangar Kapıları Panelleri

ProDoor Teleskopik Hangar Kapıları Panelleri,  ortalama 50 mm kalınlığında ve yüksek yoğunluklu poliüretan köpükle doldurulmuş olan 2 adet galvaniz sac levhadan oluşmaktadır. Kapı panel dolgu malzemeleri çevresel şartlara uygun olmalıdır. Kapı panellerinin birleşim noktalarında izolasyon contası olmalı ve hava sızdırmazlığı özelliği sağlanmalıdır.

ProDoor Teleskopik Hangar Kapılarında Servis Kapısı uygulaması

ProDoor Teleskopik Hangar Kapılarının hareketli kanadı üzerinde, projesi aşamasında istenilen adet ve ölçülerde servis kapısı uygulanabilmektedir.

ProDoor Teleskopik Hangar Kapılarında Aydınlatma Pencereleri

ProDoor Teleskopik Hangar Kapıları üzerinde, projesi aşamasında istenilen adet ve ölçülerde aydınlatma penceresi uygulanabilmektedir.

Bu Pencereler çevre şartlarına uygun olarak ısı yalıtımlı ve akrilik izolasyonlu cam şeklinde yapılmış olmalıdır.


UYGULAMALARIMIZ

Otomatik Kapı sistemleriyle ilgili tüm soru ve talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.