Bariyer Sistemleri

KOLLU BARİYERLER

Bariyer sistemleri kullanım alanları çoğunlukla ön giriş kapıları ve garaj girişlerinin ön kısımları, bina, site, villa ve işyerlerinin ön giriş kapılarında olmasının yanı sıra gerek az gerekse yoğun kullanımlar için kullanışlı bir giriş güvenlik sistemi olacak şekilde üretilmektedir. Bariyer sistemleri geçiş mesafelerine göre kol uzunluk boyları ve farklı üniteler ile kullanılabilmektedir. Bariyer sistemlerimizin tamamı 24 volt DC ile çalışmakla beraber montajı gayet basittir. Bariyerin kolları sağ veya sol tarafa açılabilecek şekilde her iki tarafa da takılabilmektedir. Açılış ve kapanış esnasında kullanılan switchler ve diğer birimler ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bariyerlerin tamamı engel tanıyabilme özelliklerine sahiptir. Geçiş esnasında araç veya personel hasar almaması adına emniyet fotoselleri bağlanarak geçiş güvenliği de elde edilmektedir

Bariyer sistemlerine harici aküler bağlanabilmekle birlikte ve İki bariyer senkronize olarak çalışabilecek şekilde ayarlanabilmektedir. Bunun yanı sıra HGS ve OGS gibi geçiş hizmetleri ile entegrasyonu mümkündür. Loop detektörü özelliği ile de genellikle çıkış esnasında herhangi bir açma düğmesi veya buton gerekmeksizin bariyer kontrolü mümkündür.
Bariyer sistemi, teknolojik yapısı ve mekanik yapısının geliştirilmesi ile üstün çalışma kapasitesine sahiptir.

Bariyerler iç ve dış mekân ayırt etmeksizin her türlü alanda ve iklim koşullarında çalışabilmek için özel olarak üretilmiştir. – 20 C dereceden + 50 C dereceye kadar çalışmaktadır.
4 Metre Bariyer, toplam açılma süresi 3,5 Saniyedir. Toplam 46 kg ağırlığı bulunmaktadır.
5 Metre Bariyer, toplam açılma süresi 3,5 Saniyedir. Toplam 46 kg ağırlığı bulunmaktadır.
6 Metre Bariyer toplam açılma süresi 6 Saniyedir. Toplam 54 kg ağırlığı bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen kol mesafeleri haricinde 9 metreye kadar açılabilen bariyer sistemleri de mevcut olmakla beraber, tavan yüksekliklerinin yeterli olmadığı iç mekanlarda veya otoparklarda kol kırma aparatı ile 90 derece bükülebilen kol uygulaması yapılabilmektedir. Bu konuda keşif yapılması daha faydalı olup diğer detaylı bilgi ve uygulama konularında yetkili personellerimize danışmanız tavsiye edilir.
İstanbul otomatik bariyer fiyatları ve diğer bölgelerde bariyer fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

HİDROLİK MANTAR ve DİĞER BARİYER SİSTEMLERİ

Darbelere ve iklim koşullarına mukavim Hidrolik Mantar Bariyerler, yüksek teknolojik yapısıyla Avrupa normlarında 304 Kalite Paslanmaz borulardan imal edilmektedir. Mantar bariyerlerin çapları ve yükseklikleri, uygulama alanının ihtiyaçlarına ya da istenilen güvenlik düzeylerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Elektronik özellikleri vasıtasıyla, yükseltme ve alçaltma işlemi tüm kart okuyucular, uzaktan kumandalar, biyometrik okuyucular, plaka tanıma sistemleri veya basit bir kontrol düğmesi ile ve herhangi bir giriş kontrol sistemi vasıtasıyla kontrol edilebilmektedir. Bununla beraber mevcut sisteme; loop (alan)dedektörü, emniyet fotoselleri, ikaz ışıkları veya kırmızı – yeşil trafik ışıkları gibi emniyet otomasyonları rahatlıkla entegre edilebilmektedir.

Yoğun olarak güvenlik gerektiren bina ve işyeri girişleri, özel konut, villa gibi projelerin giriş bölümlerinde diğer bariyer sistemlerine alternatif olarak kullanılan hidrolik mantar bariyerler; darbelere karşı üst düzey dayanıklı güvenlik hizmeti sağlar.
Günümüz şartlarında otopark kapıları, kollu bariyer ile beraber kullanılan ve hidrolik bariyer, hidrolik mantar bariyer, mantar bariyer gibi isimler ile bilinen otomatik kapı sistemleri ürünümüz loop dedektörü, otopark sistemleri, kişisel park bariyerleri ile de otomasyonu mümkün olabilmektedir.

Kişisel park bariyer ürünleri ise genelde bireysel olarak kullanılan park bariyer sistemlerimizden olup, tek kullanıcı vasıtasıyla kullanımı sağlanan kişiye özel kullanım imkânı veren spesifik ürünlerdir. En çok tercih edilme sebepleri olarak, araç park sorunları ile karşı karşıya kalınan durumlarda veya kişiye özel park alanlarına farklı araçların park yapılmasının engellenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Reflektörlü yapısı, farklı ebat ve biçimlerde mevcut olan bu sistemler; manuel, kilitli ve otomatik seçenekleriyle her türlü tercihe uygun olarak çeşitleri bulunmaktadır. Darbe alması durumunda kolayca değişebilen parçalar, kolay montaj imkânı ve caydırıcı olması nedeniyle de yoğun olarak kullanılması tercih edilmektedir. Özellikle ortak kullanım alanlarına sahip bölümlerde kişiye özel kullanım alanı sağlaması en büyük tercih sebebi olan giriş sistemleri ürünüdür. Keşif sürecinin basit olması, montaj kolaylığı, nakliye gerektirmeyecek boyutta olması gibi sebepler ile de monte olarak da temin edilebilmektedir.

İstanbul otomatik hidrolik mantar bariyer fiyatları ile kişisel park bariyer fiyatları ve diğer bölgelerde otomatik hidrolik mantar bariyer fiyatları ile kişisel park bariyer fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

BARİYER ROAD BLOCKER

Üst düzey yüksek güvenliğe sahip (Road blocker) Blok Bariyerler; emniyet önlemlerinin çok ileri derecede olduğu izinsiz ve / veya yetkisiz araçların girişini engellemek amacıyla özel olarak tasarlanmış olan ve darbelere karşı dayanıklı olarak güçlendirilmiş otomatik bariyer sistemleri ürünüdür.
En çok ihtiyaç duyulan kullanım alanı askeri üst düzey güvenlik gerektiren bölgeler, değerli madde ve madenlerin aktarımı esnasında güvenlik gerektiren bölgeler, araç girişlerinin kesinlikle yasak olması gereken bölgeler gibi projeler ve binalarda güvenlik kontrolü açısından kullanılmaktadır.

Anti Terör Road Blocker bariyerler, Avrupa ‘da gerçekleştirilmiş olan çarpışma testlerinde 12.000 kilogramlık (12 ton) bir ağır vasıtanın saatte 80 kilometre hızla çarpışması sonrasında ağır vasıtayı durdurmuş ve devamında çalışmasına sorunsuz devam etmiştir. Bu sayede uluslararası sertifikaya sahip bir üründür. Ülkemizde bu alanda uluslararası test belgesi olan P1 sınıfı test sertifikasına sahip tek ürün olan road blocker bariyerler, uluslararası projelerde de tercih edilen ve istenilen bir ürün olmayı başarmıştır.

Otomatik kapı sistemleri bariyer sistemleri grubundan olan road blocker bariyerler; garaj kapısı, kollu bariyer, yanakayar kapı, dairesel kapı, otopark kapıları ile beraber ve entegre olarak çalışabilmekle beraber loop dedektörü ile emniyeti sağlanarak diğer otopark sistemleri, kişisel park bariyerleri ve buton kontrol, kumandalı kontrol gibi şekillerde de kullanımı mümkündür. Çeşitli tasarım ve renk kullanım özelliği ile konut ve ticari projelerde de kullanılmaya başlayan bariyer sistemi günümüzde oldukça ilgi görmektedir.

Zemin kazımı yapılarak yeterli montaj boşluğu sağlanarak zemine gömülen road blocker (Blok bariyerler) etrafı beton atılarak zemine gömülerek kullanımı sağlanır.
Darbe sonrası yine çalışmasına devam edebilen otomatik bariyer sistemi olan road blocker bariyerler bu anlamda askeri alanlarda çokça kullanılmaya elverişli ürünlerdir. Darbe esnasında esneyebilmesini sağlayan körüklü yapısı, açılış ve kapanış zamanı esnasında pratik kullanıma elverişli bir biçimde tasarımı yapılmıştır.
İstanbul road blocker (blok bariyer) fiyatları ve diğer bölgelerde road blocker (blok bariyer) fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile projelerinize uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

Otomatik Kapı sistemleriyle ilgili tüm soru ve talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.