Fotoselli Cam Kayar Kapılar

FOTOSELLİ CAM KAYAR KAPILAR

İş ve yaşam merkezleri başta olmak üzere ticari ve endüstriyel alanlarda da sıklıkla kullanılan radarlı cam kayar kapılar, şık tasarımı, kolay kullanım ve mimari açıdan tamamlayıcı özelliklere sahiptir. Temassız açılma özelliği ile yoğun geçişlerde kullanım kolaylığı sağlayan Radarlı cam kapılar, tek ve çift kanat olarak çeşitli ebatlarda uygulanabilmektedir. İthal ve alternatif olarak üretilen yerli radarlı kayar kapılar, sessiz çalışmasının yanı sıra kış konumu özelliğiyle çeşitli kullanım avantajlarına sahiptir. Dijital konum ayarı sayesinde kolayca kumanda edilebilen fotoselli kapılar gerek buton kontrol ve gerekse uzaktan kumanda edilebilme gibi özellikleri ile de kullanımı mümkündür.

Günümüz projelerinde cam kapı, fotoselli kapı, fotoselli cam kapı, fotoselli kapı sistemleri, radarlı cam kapı yana kayar cam kapı, radarlı kapı olarak bilinen otomatik kapılar grubunun en çok rağbet gören ürünlerinden birisi olmaktadır.
Otomatik kapı sistemleri grubundan olan fotoselli kapılar; garaj kapısı, bina giriş ve geçiş sistemleri ile beraber entegre olarak çalışabilmekte ve emniyet fotoselleri ile geçiş emniyeti sağlanarak kullanımı mümkündür. Çeşitli tasarım ve renk kullanım özelliği ile konut ve ticari projelerde sıklıkla kullanılmaya başlayan fotoselli kapı sistemi, günümüzde konut ve bina girişlerinde estetik ve kullanışlı olması açısından bina giriş kapısı olarak oldukça ilgi görmektedir.

Mimari özelliklerin verilebilmesi, iç ve dış mimari açıdan esnek bir ürün haline getirmektedir. Tek kanat ve çift kanat olarak tasarlanabilen otomatik fotoselli kapılar, askı aparatları ile mekanizma şasesi içerisine montajı yapılarak; kayışlar vasıtasıyla iki ayrı yöne çalışma prensibine dayanarak çalışmaktadır. Giriş ve çıkışlarda radar bulunan cam kapılar, herhangi bir personel veya kütle görmesi durumunda otomatik olarak açılım sağlanmaktadır. Genellikle kanat çerçeveleri içerisine lamine camlar tercih edilerek kullanılan fotoselli cam kapılar, çeşitli cam seçeneklerinin yanı sıra pvc ve kompozit malzemeler ile de tasarımı mümkün olmaktadır.
İstanbul otomatik fotoselli kapı fiyatları ve diğer bölgelerde fotoselli kapı fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile projelerinize en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz.

HERMETİK KAPILAR

Günümüz hastane projeleri içerisinde odaların sterilizasyonu, basınçlandırma sistemi ile sağlanmaktadır. Bilhassa ameliyathanelerde belli oranlarda havanın odalara pompalanması ve bir miktar havanın vakumlanması yoluyla gerçekleşen sterilizasyon işlemi, oda içerisinde bir basınç oluşturmaktadır. Bu basınç altında hastane veya hijyenik kapılar tek düzlemde çalıştığı için tam anlamda sızdırmazlık sağlayamazlar. Basınçlandırma sistemi ile sterilize edilen ameliyathane vs. gibi mekanların girişlerinde en az 100 pa basınca rağmen çalışan ve tam sızdırmazlık sağlayan; paslanmaz çelik ya da kompakt lamine kanat seçenekleriyle üç eksende çalışabilen otomatik kapılardır. Kapandığı zaman dört ayrı noktadan baskı sağlamakla beraber, zengin havayı kapatılmış olan odanın içerisinde tutarlar. Bu özeliğiyle iklimlendirme yapılmış odalardaki koşulların korunması ve belirli bir oranda da ses izolasyonu sağlamaktadır.

Hasta sağlığı açısından ve ameliyat ortamlarının mikroplardan arındırılarak steril ortam oluşturulması adına hermetik kapılar steril havayı içerde tutmak ve dışarıdan steril olmayan havanın içeriye dolmasını engellemek için kullanılmaktadır.
Paslanmaz çelik kanatlar sterilizasyon ve zamanla kanatların deforme olarak sterilizasyon zafiyeti olmaması için istenmekle beraber, diğer kanat seçenekleri ise benzer görevler adına tercih edilmektedir. Bu amaçla kapıların kesinlikle test belgeleri olması gerektiği gibi gerekli test ve ölçümlerden başarıyla geçmiş olması istenmektedir.
Sterilizasyon özelliğinin kesin olarak gerek olmadığı ikinci planda görülen ortam ve odalar, koridor ve bölümler için ise farklı kanat ürünleri ve sızdırmazlık dereceleri kullanılarak üretilen yarı hermetik kapılar da sıklıkla kullanılmaktadır.

Tek kanat ve çift kanat olarak uygulanabilmesinin yanı sıra, dikdörtgen ve oval gözetleme pencereleri uygulamaları da ilave edilerek müşahede izni sağlanması görevini de yerine getirmektedir.
Hermetik hastane kapılarının giriş ve çıkış sistemi butonlu kullanım olmakla beraber, çıkışların radar ile temassız olarak girişlerin şifreli giriş, göz tanıma, kartlı giriş ve butonlu giriş sistemi ile otomasyonu tercih edilmektedir. Bilhassa ameliyathane girişlerinde yer alan hermetik kapılar sağlık personellerinin el temasını engellemek amacıyla el sensoru, el butonu ve diz butonu ile açılmasının sağlanması en sık rastlanan özelliklerdir.
İstanbul otomatik hermetik kapı fiyatları ve diğer bölgelerde hermetik kapı fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile projelerinize uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

DÖNER CAM KAPILAR

Tamamen daire biçiminde imal edilen, sabit ve dairesel olan yan paneller, ortadaki mile bağlı veya konsol ile beraber dönebilen; üç veya dört hareket edebilen kanatlarıyla geçişi sağlayan, izolasyonu ve prestiji yüksek, bina ana giriş kapılarıdır. Otomatik olarak, itele gitsin (push and go) ve manuel çalışan olmak üzere üç ayrı şekilde çalışabilen, karşılama mukavemeti zengin, kullanım ve görsellik anlamda mimariyi destekleyen sistemlerdir. Kendi taşıyabilen sistemler oldukları için harici bir kör kasa sistemine ihtiyaç duymazlar. Otel, AVM, Genel Merkezler gibi prestij gereksinimi bulunan yapıların vazgeçilmezleri arasındadır

Genel özellikler:

4 ya da 3 lü kanat uygulanabilme
200- 300 cm toplam çap
Tamamı cam imalat üst tavan
Tüm Ral kodları veya Eloksal gri renkte boyanabilir
Kapı sistem halojen Aydınlatılabilme özelliği

İlave özellikler:

Komple cam olduğundan şeffaf bir otomatik döner kapı sistemidir.
Ana gövde üst kısmında iki parça halinde temperli camdan imalatı yapılan üst kısım özel inox manetler ile (cam tutucular ile) bombeli sabit bölümlere sağlam bir şekilde sabitlenmektedir.
Elektrik ve motor sistemi otomatik döner cam kapının zemin kısmında, paspasın alt bölmesinde özel bir bölümde gizlenmektedir.
Uygulanacak alan zeminin müsait olmadığı durumlarda zeminin alt kısmında var olan uygun bir odanın bulunması durumunda o bölümün tavan kısmına da asılabilmesi mümkündür.
4 ya da 3 kanatlı olarak tercih şeklinde üretilmektedir.
Otomatik döner cam kapı kanatlar tamamı lamine camlardan oluşmakla beraber cam kapıların sistemine uygun bir biçimde, orta bölümde herhangi bir kaide ihtiyacı olmadan inox manetler ile cam cama olacak şekilde birleştirilmektedir. Fakat hava akımlarının tamamıyla izole edilmesi için kapı fırçaları kullanılması zorunlu olduğu için tüm kanatların çevresinde 25 mm ölçüsünde kıl fırça tutucu metal profiller çevrelemektedir.
Cam kanatlar panik esnasında katlanabilme özelliğine haiz olup acil durum esnasında katlanıp açılarak geniş kaçış boşlukları sağlanabilmektedir.
300 ila 160 cm çapları arasında imal edilen otomatik döner cam kapılar; yarı otomatik, tam otomatik ve manuel olacak şekilde 3 çeşit farklı çalışabilme özelliğinde tercih edilmektedir.
İstanbul otomatik döner kapı fiyatları ve diğer bölgelerde döner kapı fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile projelerinize uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

Otomatik Kapı sistemleriyle ilgili tüm soru ve talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.