Yükleme Sistemleri

YÜKLEME RAMPALARI

Genel olarak lojistik sektörü bünyesinde sıklıkla ihtiyaç duyulan yükleme rampaları ve yükleme sistemleri, nakliyat ve yükleme esnasında araç hacimlerine uygun olarak hareket kabiliyeti sağlamasının yanı sıra zaman kaybını önler, personel ve iş sağlığı açısından büyük ölçüde önem sağlamakla beraber kullanım kolaylığı da sağlar.

Yükleme rampası sistemleri, çeşitli nakile araçları, tır, yükleme araçları ve kamyon vs. gibi araçların ve yükleme yapılan bina yüksekliklerini uygun bir biçimde dengeli olarak kullanmak amacıyla uygun çözümler sunmaktadır. Böylelikle tek bir yatay hareketle ürünler kolayca yüklenebilir veya boşaltılabilir. Eğilebilme mukavemeti yüksek platform ile dayanıklı sac konstrüksiyonu nedeniyle, düzensiz yüklenmiş araçlar bile kolayca dengeye alınabilir. Mukavemetli 2 adet kaldırma ve bir adet lip silindiri sayesinde her durumda uygun kullanım sağlar, kullanım rahatlığı sunar ve daha da önemlisi çok güvenilir olmaktadır.

Yükleme rampaları kaldırma silindirlerinde bulunan acil stop ventilleri ile de donatılmıştır. Rampayı hızla korumaya almasının yanı sıra, aracın henüz yükleme işlemleri bitmemiş iken hatayla hareket etmesi durumunda bu özellik önem teşkil eder. Böylelikle iş kazalarını önleyerek hem iş ve zaman kaybı hem de iş sağlığı açısından büyük faydalar sağlar. Yükleme rampaları, her türlü yükleme esnasında doğru ve en kolay çözümü sunmaktadır. Yükleme rampası ölçüleri genelde standart olmakla beraber ihtiyaç halinde özel imalat şeklinde de yapılabilmektedir. Montaj yapılacak bölgenin keşfinin yapılması sonrasında çukur detayları adını verdiğimiz ölçüler ile montaj ve mekanizma çalışma boşluğu ayarlanmış olur. İmalat yapıldıktan sonra yükleme rampaları önceden hazırlanmış olan bölgeye oturtularak devreye alınması sağlanır.

Yükleme sistemleri grubunda olan bu ürünlerimiz kullanım şekilleri açısında hidrolik yükleme rampası, teleskopik rampa ve menteşeli rampa gibi çeşitleri bulunan Yükleme rampaları sistemleri, Lojistik sistemleri içerisinde en kullanışlı olan sistemleridir.

Yükleme Rampası Çeşitleri:

  • Menteşeli yükleme rampası
  • Teleskopik yükleme rampası
  • Dik yükleme rampası
  • Seyyar yükleme rampası
  • Makaslı platform rampa

İstanbul yükleme rampası fiyatları ve diğer bölgelerde yükleme rampaları fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

Yükleme Rampaları | Yükleme Rampaları & Körüğü

YÜKLEME KÖRÜĞÜ

Genel olarak lojistik sektörü bünyesinde sıklıkla ihtiyaç duyulan yükleme rampaları ve yükleme sistemleri, nakliyat ve yükleme esnasında araç hacimlerine uygun olarak kullanım kabiliyeti sağlamasının yanı sıra zaman kaybını önler, personel ve iş sağlığı açısından büyük ölçüde önem sağlamakla beraber kullanım kolaylığı da sağlar.
Yükleme körüğü veya yükleme rampası körükleri olarak bilinen bu sistemler lift ve rampa öncesinde yüklemesi yapılacak ürünleri ve personelleri dışarda bulunan hava koşullarından korumakla beraber, enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Rüzgâr sirkülasyonunu keser ve bu sebeple soğuk havadan kaynaklanan hastalanma ve iş gücü kaybını da önler. Yükleme rampaları ile kombinasyon oluşturabilmesi sayesinde, ön cephe tadilatı ve sundurma vb çözümlere gerek bırakmaz. Branda körükler, her tür araç ebadına uygulanabildiğinden fazlasıyla kullanışlıdır. Galvaniz imalat ve kolayca itilebilir bir konstrüksiyona monte edilmiş olması sağlam ve kaliteli tepe ve yan brandaları sayesinde esnek ve yırtılmalara karşı mukavemetli bir çözüm meydana getirirler. Branda ve bağlantı elemanları kolay montaj sağlayacak şekilde tek parça olarak üretilmektedir. Bu sebeple gerektiğinde değiştirilebilmeleri seri ve ekonomik olabilmektedir. Özel uygulama alanlarında kullanımı kolaylaştıran ve kolayca şişirilebilmesi özelliğiyle körükler ve yastık körükler, yan ürünler olarak ürün çeşitliliğini tamamlar.

Yükleme sistemleri grubunda olan bu ürünlerimiz kullanım şekilleri aşağıda belirtildiği üzere nakliye araçlarının rahatlıkla yaklaşabileceği çarpma tip yükleme körüğü, dış iklim şartlarından sterilizasyon açısından şişme tip yükleme körüğü, çalışma boşluğu açısından yükleme tüneli ve daha özel bir sistem olan Dock House sistemleri gibi çeşitleri bulunan Yükleme körükleri sistemleri, Lojistik sistemleri içerisinde en kullanışlı olan sistemleridir. Dış iklim şartlarından koruma özelliğine sahip olması, nakliye ve lojistik firmalarının tercih sebebi olmakla beraber ürün nakliyeleri esnasında yağmur, soğuk vs. gibi etkenlerden uzak tutarak zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

Yükleme Körüğü Çeşitleri:

  • Çarpma tip yükleme körüğü
  • Şişme tip yükleme körüğü
  • Yükleme tüneli
  • Dock House

İstanbul yükleme körüğü fiyatları ve diğer bölgelerde yükleme körükleri fiyatları için iletişime geçebilir ve ücretsiz keşif desteği ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

Otomatik Kapı sistemleriyle ilgili tüm soru ve talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.